ŻYCIE W DPS

10

Sty 2024

Tydzień Meksykański - Dzień 2

Tydzień Meksykański - Dzień 2. Udało nam się dzisiaj połączyć naszą podróż kulinarną do Meksyku???????? z Dniem Wegetarian????????????️ Tak oto powstały przepyszne, pełne różnorodnych przypraw i smaków sosy do nachos oraz chrupiące, wege- burrito????????????????????

Więcej

09

Sty 2024

Tydzień Meksykański - Dzień 1

Tydzień Meksykański - dzień 1
????Bienvenido a Mexico!
????Za oknem ściska mróz, a u nas meksykański upał❤️‍????Poznajemy ciekawe miejsca i piekne krajobrazy barwnego, różnorodnego Meksyku????????????

Więcej

28

Gru 2023

Maska-Rada dla Seniora

O tym, co najważniejsze
 
„Maska-rada dla Seniora” to seria działań dedykowanych osobom starszym z Żywiecczyzny, głównie skupionych wokół teatru, realizowanych w okresie od lipca do grudnia 2023 roku. Za działania odpowiedzialna była Fundacja „Na Szczycie”, zainspirowana zainteresowaniami teatralnymi mieszkańców i mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Żywcu.
 
 
„Teatr daje nieograniczone możliwości” – mówi reżyser etiudy teatralnej „Skarb” -Maciej Pezdek. To właśnie teatr jako narzędzie zostało wybrane do animacji mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Żywcu i uczestniczek Klubu Seniora w Żywcu. W ramach projektu „Maska-rada dla Seniora”, realizowanego dzięki Programowi „Aktywni +”, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach z pantomimy, muzycznych, warsztatach z tworzenia masek i scenografii, warsztatach scenariuszowych i wreszcie w warsztatach reżyserskich. Wszystko się zadziało, by 26 listopada, na dużej scenie Klubu Papiernik, móc wystawić etiudę teatralną „Skarb”.  Licznie zgromadzona publiczność nie kryła wzruszenia, nie tylko przesłaniem etiudy, ale również wrażeniami samych aktorów, którzy poczuli, że stworzyła się nowa, teatralna rodzina w trakcie wielogodzinnych przygotowań i rób. Etiuda „Skarb” opowiada o tym, co w życiu staje się najważniejsze, co dla osób z dużym doświadczeniem jest największym skarbem, o który warto dbać.
Zwieńczeniem projektu był wspólny wyjazd na spektakl „Kogut w rosole”, prezentowanym w Teatrze Polskim oraz uroczysta kolacja dla wszystkich aktorów i opiekunów zajęć.
 
Projekt nie udałby się, gdyby nie wsparcie MRiPS oraz licznych instytucji: Domu Pomocy Społecznej w Żywcu, Klubu Sneiora w Żywcu, MCK Papiernik w Żywcu, Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz wolontariuszy i wolontariuszek.
Zapraszamy do obejrzenia
 
 
 
Projekt „Maska-Rada dla Seniora” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”, edycja 2023

Więcej

23

Paź 2023

Nie żyje ppłk Władysław Foksa ps. Rodzynek

Z ogromnym żalem informujemy, że dzisiaj, w wieku 103 lat, na wieczną służbę odszedł mieszkaniec naszego Domu ppłk Władysław Foksa ps. Rodzynek – żołnierz AK, żołnierz ze zgrupowania NSZ Henryka Flamego „Bartka”, największej grupy podziemia antykomunistycznego na Podbeskidziu, uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Był wspaniałym, niezwykle ciepłym człowiekiem, o szerokich horyzontach, wielkim sercu i niegasnącej pogodzie ducha. Będzie nam Pana bardzo brakowało Panie Podpułkowniku. Odpoczywaj w pokoju…
Wyrazy współczucia kierujemy na ręce Rodziny i Przyjaciół – Dyrekcja, Pracownicy oraz cała Społeczność DPS w Żywcu.  

Więcej

07

Lis 2022

Spacerkiem po Krakowie

Przy okazji wizyty w Krakowie zwiedziliśmy piękny Krakowski Rynek oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Więcej

21

Paź 2022

Viva Italia - Dzień V

Viva Italia! Dzień V.
Pięknym i wzruszającym podsumowaniem naszej włoskiej przygody był dzisiejszy występ uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy.

Więcej