• Dom Pomocy Społecznej
    w Żywcu
    UL. ŚLIŻOWY POTOK 8, 34-300 ŻYWIEC

ŻYCIE W DPS

10

Mar 2015

Oskarowa "Ida"

We wtorkowy wieczór 10 marca, Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w projekcji chyba najsłynniejszego obecnie polskiego filmu "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

iczną grupą Mieszkańcy udali się do Kina Janosik, gdzie obejrzeli film ze wspaniałymi rolami Agaty Kuleszy i Agaty Trzebuchowskiej.

Było to dla nas duże wydarzenie, gdyż "Ida" otrzymała w tym roku najbardziej pożądaną nagrodę filmową, a mianowicie statuetkę OSKARA. Produkcja została nagrodzona w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Więcej

25

Lut 2015

Walentynki i ostatki w jednym

Walentynki i ostatki w jednym W tak zwany "tłusty czwartek", w bardzo radosnej atmosferze, pożegnaliśmy się z tegorocznym karnawałem.

Przy okazji świętowaliśmy "Walentynki". Był tradycyjny pączek i śledzik, a także mnóstwo serduszek...

Zabawę urządziliśmy w odnowionym niedawno Klubie Seniora. W jej organizacji pomogły nam uczennice Gimnazjum nr 3 z Żywca. Wszyscy goście dali się porwać do tańca i wspólnej zabawy. Żałujemy, że to już koniec karnawałowych szaleństw....

 

 

12

Lut 2015

Lata 20-te, lata 30-te - Bal Karnawałowy w Domu Nauczyciela

Lata 20-te, lata 30-te - Bal Karnawałowy w Domu Nauczyciela

W tym roku Dom Nauczyciela zaprosił nas na bal karnawałowy w stylu lat 20-tych i 30-tych... Musieliśmy zadbać o "stroje z epoki", wczuć się w karnawałowy nastrój i ruszyć do tańca.

Bawiliśmy się wspaniale u naszych przyjaciół, a pomysłowość strojów była zadziwiająca. Gratulujemy!
 

 

 

10

Lut 2015

Koncert karnawałowy

Dzięki uprzejmości Pani Jolanty Tomas - dyrektora Szkoły Muzycznej w Żywcu -  wzięliśmy udział w Koncercie Karnawałowym. Kolejny raz gościliśmy w Sali Koncertowej na wielkiej muzycznej uczcie.

Tym razem prezentowali się uczniowie i pedagodzy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żywcu. W doskonałej aranżacji i ciekawej choreografii  wykonali standardy muzyki filmowej, rozrywkowej i jazzowej. Czekamy na kolejne koncerty!
 

 

15

Sty 2015

Jasełka

Jasełka
W styczniu odwiedzali nas liczni goście...
Dzieci i młodzież z miejscowych szkół i przedszkoli przychodziła z jasełkowymi przedstawieniami. Piękne stroje, muzyka, śpiewy i recytacje.
Występy gromadziły za każdym razem liczną widownię. Dzieci i młodzież umilały nam wspaniale czas. Dziękujemy młodym aktorom za wspaniałe prezentacje, a wychowawcom za ich przygotowanie.
Czekamy na Was w przyszłym roku!

Przedszkole Nr 9 z Żywca

 

 


 

 

Więcej

24

Gru 2014

Wigilia w Domu Pomocy Społecznej.

Tradycyjnie 24 grudnia zebraliśmy się przy wigilijnym stole.
Oczekując na Wigilijną Wieczerzę śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie puzonu, na którym grał zaprzyjaźniony już z nami Szymon Pawlus.
Harcerze przynieśli nam w tym roku Betlejemskie Światełko, od którego zapłonęły świece na naszych stołach. Było przypomnienie historii narodzin Jezusa, opłatek, życzenia i tradycyjne wigilijne potrawy. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

06

Gru 2014

Odwiedził nas Mikołaj!

Odwiedził nas Mikołaj! 6 grudnia, gdy smacznie zajadaliśmy śniadanie, odwiedził nas nietypowy gość... Święty Mikołaj! Były i rózgi... i słodkości, a przede wszystkim dużo śmiechu i radości!

28

Lis 2014

I jeszcze raz Andrzejki

I jeszcze raz Andrzejki Tym razem my byliśmy gośćmi DPS z Bielska-Białej - tzw. "Żywiecka". Bawiliśmy się wyśmienicie. Oby częściej...

 

22

Lis 2014

Czarodziejski Bal Andrzejkowy w naszym Domu

Czarodziejski Bal Andrzejkowy w naszym Domu W listopadzie byliśmy gospodarzami Czarodziejskiego Balu. Na tradycyjne Andrzejki zaprosiliśmy zaprzyjaźnione

Domy zapewniając im doskonałą zabawę. Były czary, były wróżby, były tańce...

Do przyszłego roku!

 
 

17

Wrz 2014

Senioriada w Wilkowicach

Senioriada w Wilkowicach Jak co roku reprezentacja naszego Domu wzięła udział w Senioriadzie zorganizowanej przez DPS z Wilkowic. Jak przystało na Igrzyska - były hymny i olimpijska flaga. Współzawodnictwo i zabawa były przednie. Wróciliśmy jak zawsze z medalami...

08

Wrz 2014

Wystawa prac Mieszkańców

Wystawa prac Mieszkańców 8 września mieliśmy okazję podziwiać prace plastyczne mieszkańców DPS z ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej.