ŻYCIE W DPS

28

Cze 2013

Pieniy - wycieczka autokarowa

Pieniy - wycieczka autokarowa 26 czerwca udaliśmy się na całodniową wycieczkę autokarową, która staje się coroczną tradycją. Tym razem celem podróży były Pieniny. Wrażeń było wiele, a pogoda sprzyjała. W Niedzicy odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, w Jaworkach spacerowaliśmy po rezerwacie przyrody Biała Woda, podziwiając piękno Pienińskiego Parku Narodowego.

Więcej

05

Cze 2013

Piknik Seniorów

Piknik Seniorów Tradycyjnie już - w okresie letnim - spotkaliśmy się na Pikniku Seniorów na bielskich Błoniach. Organizatorem spotkania był Dom Pomocy Społecznej w Bielsku - Białej przy ul. Żywieckiej, a współorganizatorami pozostałe biorące udział w imprezie Domu. Błonia pełne były Seniorów w doskonałych humorach. Tańcom, zabawie i śmiechom nie było końca. Do zobaczenia za rok!

Więcej

30

Maj 2013

Mundurowi - Niepełnosprawnym

Mundurowi - Niepełnosprawnym Maj obfitował w atrakcje - końcem miesiąca wzięliśmy udział w II integracyjnym spotkaniu "Mundurowi - Niepełnosprawnym". Organizatorami byli: Środowiskowy Dom Samopomocy, Fundacja Pomocy Potrzebującym pod Patronatem Niepokalanej i Ochotnicza Straż Pożarna w Pewli Wielkiej. Podziwialiśmy pokazy Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, psów policyjnych, brygady antyterrorystycznej oraz młodzieży z żywieckich szkół średnich o profilu wojskowym i policyjnym.

 

Więcej

18

Maj 2013

Istebna dla niepełnosprawnych

Istebna dla niepełnosprawnych 18 maja mieszkańcy naszego Domu udali się do ośrodka "Zagroń" w Istebnej na podsumowanie obchodów "Międzynarodowego Tygodnia Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych". Mieli tam okazję obejrzeć występy śpiewne, taneczne, muzyczne i teatralne osób niepełnosprawnych oraz grup artystycznych z Polski z zagranicy. Byli też świadkami pokazu iluzji w wykonaniu uczestnika programu "Mam Talent". Spacerowali w otoczeniu pięknej istebniańskiej przyrody i odwiedzili mini-zoo zlokalizowane w okolicy Ośrodka.


 

Więcej

15

Maj 2013

Wizyta Biskupa w DPS

Wizyta Biskupa w DPS W miesiącu październiku - w ramach wizytacji parafii żywieckich - nasz Dom odwiedził ks. biskup Piotr Greger. Spotkał się z mieszkańcami i pracownikami Domu, rozmawiając o codziennych sprawach Domu. Udzielił też wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Więcej

15

Maj 2013

Góralska Majówka w Wilkowicach

Góralska Majówka w Wilkowicach W miesiącu maju - na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach - wzięliśmy udział w "Góralskiej Majówce". Spotkanie miało integracyjny charakter, a wzięli w nim udział mieszkańcy lokalnych DPS-ów oraz zaprzyjaźnionego DPS-u ze Słowacji. W iście góralskim klimacie, można było podziwiać występy licznych muzycznych grup i zespołów, tańczyć i skosztować góralskiego jadła. Wkrótce kolejne spotkanie w Wilkowicach - tym razem na sportowych rozgrywkach...

 

Więcej

09

Kwi 2013

Mammobus w DPS

Mammobus w DPS 9 kwietnia pod DPS przyjechał mammobus - zorganizowane zostały badania mammograficzne dla kobiet. Miały one na celu ochronę zdrowia kobiet, gdyż obecnie rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyczne badania mammograficzne są najskuteczniejszą formą wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Z badań skorzystały zarówno Panie mieszkające jak i pracujące w DPS. Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i do poddawania się profilaktycznym badaniom!

 

Więcej

04

Lut 2013

Młodzież ze Szkoły Specjalnej u naszych Mieszkańców.

Młodzież ze Szkoły Specjalnej u naszych Mieszkańców. 4 lutego 2013 roku, popołudniem przybyli do Mieszkańców naszego Domu Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żywcu wraz z wychowawcami. Zaprezentowali piękny świąteczny występ słowno - muzyczny. Ale na tym nie koniec... Samodzielnie przygotowali też ciasto... Mieszkańców obdarowali też własnoręcznie wykonanymi prezentami - witrażyki, ozdoby z masy solnej itp. Dziękujemy!


 

Więcej

31

Sty 2013

Królewski Bal..

Królewski Bal... 31 stycznia 2013 roku Mieszkańcy naszego Domu, na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej "Dom Nauczyciela" w Bielsku - Białej, uczestniczyli w "Królewskim Balu". Zabawa i poczęstunek były iście królewskie. Również przybyli uczestnicy byli królewsko odziani, nie zabrakło nawet królewskiej karety. Bal urozmaicały liczne konkursy, a jego finałem był wybór Królowej i Króla Balu.


 

Więcej

25

Sty 2013

Występ Przedszkolaków!

Występ Przedszkolaków! Maryja, mały Jezusek, Trzej Królowie... To tylko niektóre postacie, jakie występowały w Jasełkach przygotowanych przez Przedszkolaków z Przedszkola Nr 8 w Żywcu. Mali aktorzy przyjechali do nas 25 stycznia wraz z opiekunami. Sprawili ogromną radość wielu Mieszkańcom, którzy nierzadko ze łzą w oku śledzili ich piękny występ. Na zakończenie dzieci zaśpiewały kilka piosenek z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz obdarowały Mieszkańców słodkościami - samodzielnie upieczonymi pierniczkami!


 

Więcej

22

Sty 2013

Zabawa karnawałowa!

Zabawa karnawałowa! 22 stycznia w godzinach popołudniowych Mieszkańcy naszego Domu zebrali się w Klubie Seniora na zabawie karnawałowej. Były tańce, śpiewy, a w przerwie kawa i pyszne ciasto. Zabawa przy akompaniamencie zawsze mile widzianego Pana Grzegorza Studenckiego i uczennic ze szkoły muzycznej, upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.


 

Więcej

21

Sty 2013

Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka! Wielu wierszyków oraz z serca płynących życzeń z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wysłuchali Mieszkańcy 21 stycznia. w tym dniu odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pewli Małej. Piosenki i zaprezentowany przez młodych artystów występ umilił zimowe przedpołudnie osobom zebranym licznie w Klubie Seniora.

 

Więcej