ŻYCIE W DPS

10

Sty 2013

Do Strumieńskiego Betlejem...

Do Strumieńskiego Betlejem... 10 stycznia 2013r. grupa Mieszkańców naszego Domu wybrała się do Strumieńskiego Betlejem, mieszcącego się przy Sanktuarium Św. Barbary w Strumieniu. Mieszkańcy oglądali szopkę i podziwiali licznie zgromadzone tam zwierzęta, w tym dwugarbnego wielbłąda Czesia, a także kucyki, osiołki i Ptactwo św. Franciszka - kaczki, bażanty oraz piękne, kolorowe pawie. Po wizycie w tym żywym Betlejem uczestnicy wycieczki odwiedzili Sanktuarium św. Barbary.

 

Więcej

08

Sty 2013

Śladami Adama Małysza...

Śladami Adama Małysza... W styczniu kilku Mieszkańców naszego Domu udało się na wycieczkę do Wisły. Mieli okazję podziwiać w zimowej aurze Skocznię im. Adama Małysza. Następnie zwiedzili usytuowane w centrum miasta Muzeum Narciarstwa. Tam - oprócz historii nart i związanych z nimi sportów zimowych - oglądali trofea naszego mistrzowskiego skoczka. W drodze powrotnej Mieszkańcy zatrzymali się w Szczyrku, gdzie przyglądali się treningowi młodych adeptów skoków narciarskich.

 

Więcej

27

Gru 2012

Krakowski Teatr przyjechał do Mieszkańców...

Krakowski Teatr przyjechał do Mieszkańców... 27 grudnia, popołudniem, do naszego Domu zawitał krakowski teatr "Art Metanoia". Artyści przedstawili widowisko p.t.: "Wigilijna Opowieść". Spektakl oparty był na piosenkach i scenkach o tematyce zimowej i świątecznej. Artyści zprezentowali utwory znane sprzed lat, współczesne, ale również napisane specjalnie do tego przedstawienia. AKtorzy przybliżyli mieszkańcom obyczaje, zabawy i wróżby związane z Wigilią, Świętami Bożego Narodzenia, nocą sylwestrową oraz ze Świętem Trzech Króli. Widzowie poznali historię wielu symboli świątecznych. Przedstawienie zakończyło wspólne kolędowanie!

  

 

Więcej

24

Gru 2012

Wigilia w DPS...

Wigilia w DPS... 24 grudnia już popołudniem Mieszkańcy Domu zebrali się w domowej jadalni by zasiąść przy wigilijnym stole. Najpierw było wspólne kolędowanie, przy akompaniamencie Pana Grzegorza Studenckiego, który tradycyjnie już umila Mieszkańcom Domu ten szcególny dzień. Gdy wszyscy przybyli, a na niebie zabłysła pierwsza gwiazdka, można było zacząć wigilijną wieczerzę. Było dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i tradycyjne wigilijne potrawy. Na zakończenie uroczystego spotkania mogliśmy jeszcze wysłuchać kolęd wygrywanych na puzonie przez gimanzjalistę Szymona Pawlusa.

Więcej

17

Gru 2012

Młodzież z Twardorzeczki w DPS...

Młodzież z Twardorzeczki w DPS... 17 grudnia Mieszkańców DPS odwiedziła młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce. Młodzież pod opieką ks. Łukasza Lacha przygotowała dla Mieszkańców piękny świąteczny występ, ubarwiony grą na ludowych instrumentach. Mieszakńcy zostali też obdarowani słodyczami. Dziękujemy!!!


 

Więcej

14

Gru 2012

Młodzież z ZSDiL z Żywca z wizytą u Mieszkańców...

Młodzież z ZSDiL z Żywca z wizytą u Mieszkańców... 14 grudnia do DPS zawitała młodzież z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu wraz z opiekunką. Na oczach i przy udziale Mieszkańców powstała przepiękna choinka. A wszystko to ubarwione grą na skrzypcach i gitarze oraz, śpiewem i odczytami. Mogliśmy poczuć nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia...

 

Więcej

07

Gru 2012

Mikołaj w DPS...

Mikołaj w DPS... 7 grudnia 2012r. do naszego Domu przybył sam Święty Mikołaj ze świtą aniołów i pomocników. W radosnej świątecznej atmosferze Mieszkańcy Domu otrzymali drobne upominki i słodkości. Każdemu z osobna odczytane zostały przygotowane przez młodzież życzenia. Mikołaj nie zapomniał też o osobach, które pozostały w swoich pokojach i tam właśnie odwiedził ich wraz ze swoimi towarzyszami. Dziękujemy ks. Sławomirowi i młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Żywcu i zapraszamy za rok... 

Więcej

28

Lis 2012

Andrzejkowy wieczór...

Andrzejkowy wieczór... Jak każe tradycja, w Andrzejkowy Wieczór trzeba bawić się i wróżyć! I tak właśnie zrobili Seniorzy w naszym Domu. W Andrzejki spotkali się w Klubie Seniora. Tam śpiewali, tańczyli i co najważniejsze - lali wosk przez specjalnie przygotowany na tę okazję klucz. Czy wróżby się spełnią? Zobaczymy..

 

 

Więcej

24

Lis 2012

Andrzejki w Wilkowicach...

Andrzejki w Wilkowicach... Mieszkańcy naszego DPS zostali zaproszeni na zabawę adrzejkową w Domu Pomocy Społecznej w Wolkowicach. Zabawa była przednia! Dobrze jest spotkać się z Mieszkańcami innych Domów, porozmawiać, wspólnie się bawić. Dziękujemy za zaproszenie!!!


 

Więcej

17

Paź 2012

CZYTANIE "PANA TADEUSZA"

CZYTANIE "PANA TADEUSZA" W 2012 roku mija 200 lat od wydarzeń opisanych przez Adama Mickiewicza w dziele "Pan Tadeusz". W związku z tą rocznicą Prezydent RP ogłosił Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza". Również Seniorzy mają w narodowym czytaniu swój udział.. 17 października Mieszkańcy naszego Domu odwiedzili DPS dla Osób Starszych w Bielsku-Białej, gdzie miało miejsce uroczyste spotkanie. Przy blasku świec, dzwiękach szopenowskiego poloneza i w atmosferze XIX wieku, zaproszeni goście - mieszkańcy domów pomocy społecznej - wyrecytowali wspólnie "Inwokację", a następnie odczytywali ulubione przez siebie fragmenty epopei. Nastrój panował podniosły, skłaniał do zadumy i refleksji. Spotkanie przypomniało zebranym piękne dzieło narodowego wieszcza i zainspirowało do czytania "Pana Tadeusza" po powrocie do swojego Domu.

 

 

Więcej

11

Lip 2012

Senioriada...

Senioriada... W związku z tym, ze rok 2012 jest rokiem aktywności osób starszych, reprezentacja naszego Domu wzięła udział w "Senioriadzie" zorganizowanej w Bielsku - Białej przez miejscowe DPS-y. Rozgrywki były zacięte i każdy z Seniorów chciał jak najlepiej wypaść i zdobyć medal. Każdy otrzymał nagrodę za udział w rozgrywkach, pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy - medale. Ekipa naszych sportowców wywalczyła też dla całego DPS puchar, zajmując II miejsce w generalnej klasyfikacji zawodów! Tylko tak dalej!


 

Więcej