ŻYCIE W DPS

25

Cze 2014

Wycieczka autokarowa - Wadowice

Wycieczka autokarowa - Wadowice 25 czerwca udaliśmy się tradycyjnie na całodniową wycieczkę autokarową. Tym razem naszym celem były Wadowice! Dzień był pełen atrakcji. Najpierw wizyta w Graboszycach na łowisku "Karpik", gdzie miło spędziliśmy czas na kontakcie z przyrodą. Następnie położone nieopodal Wadowice - rodzinne miasto Karola Wojtyły. Tutaj spacer po rynku, odwiedzenie kościoła parafialnego, a następnie główny cel wyprawy - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Wizyta w muzeum dostarczyła nam wiele wzruszeń, przywołała wspomnienia i stała się okazją do refleksji, zapadając na długo w naszą pamięć. W czasie wycieczki nie zabrakło też tradycyjnych wadowickich kremówek... Kolejny raz wyjazd umożliwił nam ks. Jerzy Kolasiński, udostępniając nieodpłatnie autokar. Serdecznie dziękujemy!


 

Więcej

18

Cze 2014

IV Śląski Piknik Integracyjny

IV Śląski Piknik Integracyjny 18 czerwca 2014r. reprezentacja naszego Domu wzięła udział w spotkaniu integracyjnym osób niepełnosprawnych - Śląskim Pikniku Integracyjnym. Gościliśmy w Chorzowie - w Rosarium Parku Śląskiego. Organizatorzy Pikniku - Śląski Urząd Marszałkowski i Fundacja Park Śląski - zadbali by program był atrakcyjny, a zaproszeni goście - około 1300 osób przednio się bawili. Były występy każdej reprezentowanej jednostki - tańce, śpiewy, recytacje, animacje teatralne. Można było też skorzystać z fachowych porad ZUS, SUM, rehabilitantów. Każda grupa miała też możliwość przejażdżki rowerowej po Parku Śląskim lub spaceru z kijami nordic-walking pod okiem doświadczonych instruktorów; wszystkich uczestników Pikniku obwoziła też po parku specjalna kolejka. Było malowanie twarzy, wspólna zabawa, dużo śmiechu i wiele, wiele atrakcji i emocji. Pełna integracja! Nasz Dom zaprezentował wiązankę piosenek góralskich, które porwały do tańca widownię.

Więcej

22

Maj 2014

Majówka na bielskich Błoniach

Majówka na bielskich Błoniach Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej z ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej, gościliśmy na majówce zorganizowanej na bielskich Błoniach. Majówka była okazją do spotkania z mieszkańcami innych DPS-ów i do wspólnej zabawy. Było sportowe współzawodnictwo, tańce, pieczenie kiełbasek na ognisku, a dla ochłody - wyśmienite lody! Bardzo lubimy te spotkania...


Więcej

28

Cze 2013

Pieniy - wycieczka autokarowa

Pieniy - wycieczka autokarowa 26 czerwca udaliśmy się na całodniową wycieczkę autokarową, która staje się coroczną tradycją. Tym razem celem podróży były Pieniny. Wrażeń było wiele, a pogoda sprzyjała. W Niedzicy odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, w Jaworkach spacerowaliśmy po rezerwacie przyrody Biała Woda, podziwiając piękno Pienińskiego Parku Narodowego.

Więcej

05

Cze 2013

Piknik Seniorów

Piknik Seniorów Tradycyjnie już - w okresie letnim - spotkaliśmy się na Pikniku Seniorów na bielskich Błoniach. Organizatorem spotkania był Dom Pomocy Społecznej w Bielsku - Białej przy ul. Żywieckiej, a współorganizatorami pozostałe biorące udział w imprezie Domu. Błonia pełne były Seniorów w doskonałych humorach. Tańcom, zabawie i śmiechom nie było końca. Do zobaczenia za rok!

Więcej

30

Maj 2013

Mundurowi - Niepełnosprawnym

Mundurowi - Niepełnosprawnym Maj obfitował w atrakcje - końcem miesiąca wzięliśmy udział w II integracyjnym spotkaniu "Mundurowi - Niepełnosprawnym". Organizatorami byli: Środowiskowy Dom Samopomocy, Fundacja Pomocy Potrzebującym pod Patronatem Niepokalanej i Ochotnicza Straż Pożarna w Pewli Wielkiej. Podziwialiśmy pokazy Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, psów policyjnych, brygady antyterrorystycznej oraz młodzieży z żywieckich szkół średnich o profilu wojskowym i policyjnym.

 

Więcej

18

Maj 2013

Istebna dla niepełnosprawnych

Istebna dla niepełnosprawnych 18 maja mieszkańcy naszego Domu udali się do ośrodka "Zagroń" w Istebnej na podsumowanie obchodów "Międzynarodowego Tygodnia Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych". Mieli tam okazję obejrzeć występy śpiewne, taneczne, muzyczne i teatralne osób niepełnosprawnych oraz grup artystycznych z Polski z zagranicy. Byli też świadkami pokazu iluzji w wykonaniu uczestnika programu "Mam Talent". Spacerowali w otoczeniu pięknej istebniańskiej przyrody i odwiedzili mini-zoo zlokalizowane w okolicy Ośrodka.


 

Więcej

15

Maj 2013

Wizyta Biskupa w DPS

Wizyta Biskupa w DPS W miesiącu październiku - w ramach wizytacji parafii żywieckich - nasz Dom odwiedził ks. biskup Piotr Greger. Spotkał się z mieszkańcami i pracownikami Domu, rozmawiając o codziennych sprawach Domu. Udzielił też wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Więcej

15

Maj 2013

Góralska Majówka w Wilkowicach

Góralska Majówka w Wilkowicach W miesiącu maju - na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach - wzięliśmy udział w "Góralskiej Majówce". Spotkanie miało integracyjny charakter, a wzięli w nim udział mieszkańcy lokalnych DPS-ów oraz zaprzyjaźnionego DPS-u ze Słowacji. W iście góralskim klimacie, można było podziwiać występy licznych muzycznych grup i zespołów, tańczyć i skosztować góralskiego jadła. Wkrótce kolejne spotkanie w Wilkowicach - tym razem na sportowych rozgrywkach...

 

Więcej

09

Kwi 2013

Mammobus w DPS

Mammobus w DPS 9 kwietnia pod DPS przyjechał mammobus - zorganizowane zostały badania mammograficzne dla kobiet. Miały one na celu ochronę zdrowia kobiet, gdyż obecnie rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyczne badania mammograficzne są najskuteczniejszą formą wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Z badań skorzystały zarówno Panie mieszkające jak i pracujące w DPS. Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i do poddawania się profilaktycznym badaniom!

 

Więcej

04

Lut 2013

Młodzież ze Szkoły Specjalnej u naszych Mieszkańców.

Młodzież ze Szkoły Specjalnej u naszych Mieszkańców. 4 lutego 2013 roku, popołudniem przybyli do Mieszkańców naszego Domu Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żywcu wraz z wychowawcami. Zaprezentowali piękny świąteczny występ słowno - muzyczny. Ale na tym nie koniec... Samodzielnie przygotowali też ciasto... Mieszkańców obdarowali też własnoręcznie wykonanymi prezentami - witrażyki, ozdoby z masy solnej itp. Dziękujemy!


 

Więcej