• Dom Pomocy Społecznej
    w Żywcu
    UL. ŚLIŻOWY POTOK 8, 34-300 ŻYWIEC

ŻYCIE W DPS

09

Kwi 2013

Mammobus w DPS

Mammobus w DPS 9 kwietnia pod DPS przyjechał mammobus - zorganizowane zostały badania mammograficzne dla kobiet. Miały one na celu ochronę zdrowia kobiet, gdyż obecnie rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyczne badania mammograficzne są najskuteczniejszą formą wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Z badań skorzystały zarówno Panie mieszkające jak i pracujące w DPS. Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i do poddawania się profilaktycznym badaniom!

 

04

Lut 2013

Młodzież ze Szkoły Specjalnej u naszych Mieszkańców.

Młodzież ze Szkoły Specjalnej u naszych Mieszkańców. 4 lutego 2013 roku, popołudniem przybyli do Mieszkańców naszego Domu Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żywcu wraz z wychowawcami. Zaprezentowali piękny świąteczny występ słowno - muzyczny. Ale na tym nie koniec... Samodzielnie przygotowali też ciasto... Mieszkańców obdarowali też własnoręcznie wykonanymi prezentami - witrażyki, ozdoby z masy solnej itp. Dziękujemy!


 

Więcej

31

Sty 2013

Królewski Bal..

Królewski Bal... 31 stycznia 2013 roku Mieszkańcy naszego Domu, na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej "Dom Nauczyciela" w Bielsku - Białej, uczestniczyli w "Królewskim Balu". Zabawa i poczęstunek były iście królewskie. Również przybyli uczestnicy byli królewsko odziani, nie zabrakło nawet królewskiej karety. Bal urozmaicały liczne konkursy, a jego finałem był wybór Królowej i Króla Balu.


 

25

Sty 2013

Występ Przedszkolaków!

Występ Przedszkolaków! Maryja, mały Jezusek, Trzej Królowie... To tylko niektóre postacie, jakie występowały w Jasełkach przygotowanych przez Przedszkolaków z Przedszkola Nr 8 w Żywcu. Mali aktorzy przyjechali do nas 25 stycznia wraz z opiekunami. Sprawili ogromną radość wielu Mieszkańcom, którzy nierzadko ze łzą w oku śledzili ich piękny występ. Na zakończenie dzieci zaśpiewały kilka piosenek z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz obdarowały Mieszkańców słodkościami - samodzielnie upieczonymi pierniczkami!


 

Więcej

22

Sty 2013

Zabawa karnawałowa!

Zabawa karnawałowa! 22 stycznia w godzinach popołudniowych Mieszkańcy naszego Domu zebrali się w Klubie Seniora na zabawie karnawałowej. Były tańce, śpiewy, a w przerwie kawa i pyszne ciasto. Zabawa przy akompaniamencie zawsze mile widzianego Pana Grzegorza Studenckiego i uczennic ze szkoły muzycznej, upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.


 

Więcej

21

Sty 2013

Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka! Wielu wierszyków oraz z serca płynących życzeń z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wysłuchali Mieszkańcy 21 stycznia. w tym dniu odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pewli Małej. Piosenki i zaprezentowany przez młodych artystów występ umilił zimowe przedpołudnie osobom zebranym licznie w Klubie Seniora.

 

10

Sty 2013

Do Strumieńskiego Betlejem...

Do Strumieńskiego Betlejem... 10 stycznia 2013r. grupa Mieszkańców naszego Domu wybrała się do Strumieńskiego Betlejem, mieszcącego się przy Sanktuarium Św. Barbary w Strumieniu. Mieszkańcy oglądali szopkę i podziwiali licznie zgromadzone tam zwierzęta, w tym dwugarbnego wielbłąda Czesia, a także kucyki, osiołki i Ptactwo św. Franciszka - kaczki, bażanty oraz piękne, kolorowe pawie. Po wizycie w tym żywym Betlejem uczestnicy wycieczki odwiedzili Sanktuarium św. Barbary.

 

08

Sty 2013

Śladami Adama Małysza...

Śladami Adama Małysza... W styczniu kilku Mieszkańców naszego Domu udało się na wycieczkę do Wisły. Mieli okazję podziwiać w zimowej aurze Skocznię im. Adama Małysza. Następnie zwiedzili usytuowane w centrum miasta Muzeum Narciarstwa. Tam - oprócz historii nart i związanych z nimi sportów zimowych - oglądali trofea naszego mistrzowskiego skoczka. W drodze powrotnej Mieszkańcy zatrzymali się w Szczyrku, gdzie przyglądali się treningowi młodych adeptów skoków narciarskich.

 

27

Gru 2012

Krakowski Teatr przyjechał do Mieszkańców...

Krakowski Teatr przyjechał do Mieszkańców... 27 grudnia, popołudniem, do naszego Domu zawitał krakowski teatr "Art Metanoia". Artyści przedstawili widowisko p.t.: "Wigilijna Opowieść". Spektakl oparty był na piosenkach i scenkach o tematyce zimowej i świątecznej. Artyści zprezentowali utwory znane sprzed lat, współczesne, ale również napisane specjalnie do tego przedstawienia. AKtorzy przybliżyli mieszkańcom obyczaje, zabawy i wróżby związane z Wigilią, Świętami Bożego Narodzenia, nocą sylwestrową oraz ze Świętem Trzech Króli. Widzowie poznali historię wielu symboli świątecznych. Przedstawienie zakończyło wspólne kolędowanie!

  
 

Więcej

24

Gru 2012

Wigilia w DPS...

Wigilia w DPS... 24 grudnia już popołudniem Mieszkańcy Domu zebrali się w domowej jadalni by zasiąść przy wigilijnym stole. Najpierw było wspólne kolędowanie, przy akompaniamencie Pana Grzegorza Studenckiego, który tradycyjnie już umila Mieszkańcom Domu ten szcególny dzień. Gdy wszyscy przybyli, a na niebie zabłysła pierwsza gwiazdka, można było zacząć wigilijną wieczerzę. Było dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i tradycyjne wigilijne potrawy. Na zakończenie uroczystego spotkania mogliśmy jeszcze wysłuchać kolęd wygrywanych na puzonie przez gimanzjalistę Szymona Pawlusa.

17

Gru 2012

Młodzież z Twardorzeczki w DPS...

Młodzież z Twardorzeczki w DPS... 17 grudnia Mieszkańców DPS odwiedziła młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce. Młodzież pod opieką ks. Łukasza Lacha przygotowała dla Mieszkańców piękny świąteczny występ, ubarwiony grą na ludowych instrumentach. Mieszakńcy zostali też obdarowani słodyczami. Dziękujemy!!!